Aktualnie polecane

NOWOŚĆ FARBY DO KWIATÓW I ROŚLIN OZDOBNYCH Z LIŚCI!

Zdjecie: 

FARBOWANIE PRZEZ ZANURZENIE JEST IDEALNYM ROZWIĄZANIEM DLA KAŻDEGO RODZAJU KWIATÓW!


Metoda ta rewelacyjnie sprawdza się także w przypadku kwiatów z małymi, niezbyt gęstymi pąkami

- takich jak Gypsophilla, Statice i wielu innych. Gdyż farbowanie tego typu kwiatów poprzez rozpylanie farby pistoletem (spray)

zajmuje więcej czasu i pochłania więcej farby.

Farbowanie przez zanurzanie można z powodzeniem stosować w przypadku róż, goździków, chryzantem, eustomy, driakwi i wielu innych!

 

Farba Flower Care w żaden sposób nie hamuje rozwijania się pąków kwiatowych oraz nie skraca żywotności kwiatów w wazonie!

Stanowi ona łatwe rozwiązanie zapewniające Twoim kwiatom dowolny pożądany kolor (szerokie spektrum kolorów): od czerwonego przez żółty, aż po niebieski

i fioletowy. Możesz nawet określić stopień pokrycia: od jasnego do pastelowego. Możesz tworzyć także własne odcienie poprzez mieszanie danych barw!

 

FARBY W SPRAYU

Farba w sprayu to łatwe rozwiązanie dla kwiatów o dużej gęstości płatków

choć dobrze pokrywa i te o małej gęstości.

Zwarte pąki pozwalają na łatwą aplikację farby w sprayu oraz niewielkie straty farby.

Spray można zastosować na wszystkich kwiatach i roślinach – w tym ozdobnych z liści!

Farba nie uszkadza roślin oraz nie wpływa na ich żywotność w wazonie!

Wymaga zastosowania pistoletów, w celu nadania metalicznego blasku pistolet powinien być

wyposażony w specjalny mikser.

 

 

 

NOWOŚĆ - KONDYCJONERY DLA KWIATÓW CIĘTYCH

ALSTROEMERIA KONDYCJONER

Hydrate Liquid - Do stosowania na kwiaty (promotor wzrostu roślin).

Hydrate Liquid firmy FTG, która oferuje również kondycjonery do goździków, róż i lili.

FTG kondycjonery zostały stworzone, by zapewnić Twoim kwiatom wszystkie niezbędne składniki w celu utrzymania ich optymalnej kondycji!

Kondycjoner jest przeznaczony do użycia bezpośrednio po ścięciu lub do ponownego uzyskania turgoru kwiatów po suchym transporcie.

Produkt rozwiązuje problemy żółknięcia liści oraz nadmiernej produkcji etylenu. To jest „czysty” produkt, który nie zawiera siarczanu glinu; Nie uszkadza liści!

Kondycjoner poprawia trwałość i wartość ozdobną. Jest to najbardziej ekonomiczny kondycjoner do alstromerii w Europie.

STOSOWANIE: 2ml na 1 litr wody

SKŁAD: Elementy klasyfikacji GHS (3S,3aS,4S,4aS,6S,8aR,8bR,11S)- 6,11-dihydroxy-3-methyl-12-methylene- 2-oxo-4a,6-ethano-3,8b-prop-1- enoperhydroindeno[1,2-b]furan-4- carboxylic acid

OSTRZEŻENIE: * Trzymaj z dala od dzieci. * Nie pij płynu. Unikaj kontaktu z oczami i skórą.

 * W przypadku kontakt z oczami, natychmiast spłukać dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza INFORMACJE OGÓLNE: Podczas obchodzenia się z produktem należy przestrzegać zwykłych środków ostrożności dla chemikaliów.

PRZECHOWYWANIE: Zmniejszyć uwalnianie substancji podczas rozpakowywania. Puste opakowanie, które może nadal zawierać pozostałości, musi być oczyszczone przed wyrzuceniem lub ponownym użyciem. Trzymać z dala od środków spożywczych i pokarmów zwierzęcych. Odpowiedni materiał do przechowywania: PE, PP lub oryginalne opakowanie. Temperatura przechowywania: Zalecana temperatura przechowywania 20 ± 15 ° C. Szczególne zastosowanie (a): Materiał na kwiaty.

POJEMNOŚĆ: 1 / 5 / 10 / 25 - litrów.

CENA:

25 litrów - 135,00 euro/netto
10 litrów - 54,00 euro/netto
5 litrów - 27,00 euro/netto
1 litr - 8,10 euro /netto
 
Ceny będą przeliczane na złotówki po kursie sprzedaży dewiz Santander Bank Polska z dnia wystawienia faktury. Cena netto LocoJelimex (Poznao).
Istnieje możliwośd wystawienia faktury i płatności w EURO.
Na życzenie, koszt i odpowiedzialnośd klienta istnieje możliwośd wysyłki towaru kurierem.

URL: www.ftg.nl  mail: sales@ftg.nl

DYSTRYBUCJA: JELIMEX

URL: www.jelimex.com.pl Tel.: 606-210-913 

Gardenia 2019

W dniach 21-23 luty 2019 odbyła się kolejna edycja jednych z największych targów ogrodniczych w Polsce – Gardenia 2019.

Jelimex wziął udział w tym wydarzeniu, które dało nam możliwość spotkania się z klientami a także producentami, przybywającymi coraz częściej z różnych stron świata na Gardenię

Ma to dla nas znaczenie, ponieważ istotą naszej działalności jest współpraca między  najrzetelniej działającymi firmami pochodzącymi głównie z terenu Unii Europejskiej a polskimi ogrodnikami. Miłym spostrzeżeniem jest, że coraz więcej polskich firm też myśli o współpracy, wzajemnej wymianie wiedzy i uzupełnianiu świadczonych przez siebie usług.

Odwiedziło nasze stoisko wiele osób, które zajmują się modnymi obecnie kompozycjami w szkle. Ze względu na możliwość użycia do tych kompozycji sadzonek  roślin zielonych eksponowanych na stoisku . O tym głównie rozmawialiśmy z naszymi klientami.

Reprezentowaliśmy dwie holenderskie firmy, których jesteśmy przedstawicielami na terenie Polski -KOLSTER BV (producenta materiału roślinnego stanowiącego dodatki do kompozycji florystycznych, jak i materiału roślinnego do zagospodarowania ogrodów czy innej przestrzeni zielonej) oraz firmę KONST BV (niepodważalnego lidera w produkcji Alstroemerii na kwiat cięty i doniczkowej oraz Zantedeschki).

Przekonaliśmy się, że wyjście bezpośrednio naprzeciw klientom jest niezbędnym procesem w tworzeniu solidnej marki. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania dotyczące hodowli roślin, których instrukcji uprawowych nie sposób znaleźć w Internecie. Odnotowaliśmy powrót dużego zainteresowania uprawą Alstroemerii w Polsce, w tym doniczkową serią Inca przeznaczoną do patio, którą coraz chętniej kupują klienci w centrach ogrodniczych.

Zaprezentowaliśmy szeroki asortyment sadzonek roślin egzotycznych oraz paproci i to właśnie one cieszyły się największą popularnością wśród młodych ogrodników, którzy rozpoczynają swoje firmy od  tworzenia zielonych ścian i ogrodów we szkle.

Niezwykle miło było nam spotkać się z  klientami, którzy darzą nas  zaufaniem od wielu lat.

Gardenia rozplanowana została na przestrzeni kilku hal, co zapewniło możliwość zaprezentowania się wielu firmom a zwiedzającym komfort wizytowania przestrzeni wystawowej.

Poza  ekspozycjami targowymi można było  wziąć udział w licznych wydarzeniach edukacyjnych i rozrywkowych.

 

Relacja z IPM 2019

Zdjecie: 

Jak co roku wybraliśmy się na międzynarodowe targi IPM zapoznać się z nowościami oferowanymi przez producentów.

Spostrzegliśmy, że w porównaniu do ubiegłych lat, nastąpił wzrost zainteresowania materiałem nasadzeniowy Helleborusa, Paeonii, Delphinium, Lavendulii.
Te rośliny zyskują coraz większą popularność!

Na uwagę wśród nowości zasługuje Gypsophilla Cosmic- o dużych (8-11mm), pełnych, perfekcyjnie okrągłych i śnieżnobiałych kwiatach. Pochodzi z hodowli Danziger, a oferowana jest przez firmę Kolster.

Z oferty Kolstera warto zwrócić uwagę w tegorocznym katalogu na:
Hypericum Magical Impression -utrzymuje jagody od 6 do 8 tygodni. Tak długi okres cięcia materiału hodowlanego znacznie przedłuża czas zbioru. Przycięcie połowy plantacji w maju pozwala na utrzymanie zbiorów aż do września.          
Podobnie można postąpić z odm. Innocence z tym, że ta odmiana ma okres zbioru krótszy od 3 do 4 tyg.

Równie duże zainteresowanie hodowców wzbudzała śnieguliczka- Symphoricarpos Magical Purple.
Piękne gałęzie zdobione malinowo-purpurowymi jagodami można ciąć aż do Świat Bożego Narodzenia!

 

Targi IPM 2019

Zdjecie: 

Kwiaty cięte z nasion.
Nasza kooperacja z wiodąca na świecie firmą zajmującą się genetyką ukierunkowaną szczególnie na kwiaty cięte produkowane z nasion, umożliwiła nam zapoznanie się z ich najnowszą ofertą. Popularne Antirrhinum majus F1 na całym świecie to kwiat cięty produkowany z nasion. Jego uprawa wymaga niskich temperatur a produkcja może odbywać się przez cały rok lub jako międzyplon. Serię Animation I-II dostępną w wariantach 9 kolorów, cechuje wyrównane kwitnienie, osiąga wys. od 80 do 100 cm. Wieloletnie doświadczenie producenta doprowadziło do tego, że Brassica oleracea F1 osiąga obecnie wys. 80 cm, w ofercie dostępne są grupy o zróżnicowanym kształcie i kolorze liści.

W kolejnych news letterach zostaną przedstawione następne kwiaty cięte produkowane z nasion: Celosia, Dianthus barbatus, Fresia, Lisuanthus, Mathiola incana, Trachelium oraz oferta rabatowego słonecznika i szałwii o wys. 20-25 cm, czy lawendy o wys. 30 cm, kwitnącej po 20 tyg. od wysiewu.

Te propozycje z pewnością zainteresują wszystkich którzy mają doświadczenie i warunki, aby spróbować swoich sił z myślą o kosztach nasadzenia.   

Könst firma, z którą koooperacja sprawdza się od lat, dostarczająca najwyższej jakości sadzonki alstroemerii  zarówno na kwiat cięty, jak i doniczkowy, ma również w ofercie Calle własnej hodowli, której jakość gwarantuje swoją marką. Jesteśmy przekonani, że reprodukcja materiału w Holandii daje gwarancje jakości a oferta jest w stanie zadowolić każdego profesjonalnego producenta. Przedstawiciel firmy Könst potwierdził nasze ubiegłoroczne spostrzeżenia na Gardenii, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się alstroemeria doniczkowa Inca. Prace hodowlane stworzyły jej ofertę w pełnej gamie barw. 

 

Targi IPM 2019

Zdjecie: 

Nowy dostawca eustomy- Lisianthus proponuje sadzonki doskonałej jakość w tym wersję specjalnie przygotowaną do trudnych warunków (wczesne i późne nasadzenia), które dodatkowo w dużej mierze eliminują wpływ ewentualnych zakażeń z gleby ponieważ STAWIA się je na zagonie a nie zagłębia w glebie (podobnie jak chryzantemy) utrzymując wilgotność poprzez zamgławianie, 170 szt. na palecie, 5000 szt. na CC.

Nasz nowy dostawca ciemierników eksponował bardzo wczesne odmiany, które kwitną od września aż do Świąt. W tym czasie wykwita do 80 % nasadzeń z tego samego roku. Sadzonki 8-16 tydzień. Ten globalny producent sadzonek helleborusa jest zainteresowany współpracą z 1-2 ogrodnikami w każdym kraju. Produkuje też sadzonki Gloxynii i Phanelopsisa.

 

Gardenia 2018

W tym roku mieliśmu ogromną przyjemność zaprezentowania swojego asortymentu na Międzynarodowych Targach Ogodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu.

Wydarzenie to jest niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce.

Była to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z Państwem osobiście, porozmawiać oraz pokazać produkty końcowe, które można uzyskać z sadzonek, które mamy w swoim asortymencie. Niezwykle nam miło, że zainteresowanie było duże i rzeczywiście rozmowy, które udało się przeprowadzić inspirują nas do prowadzenia dalszych działań w branży. Mamy również ogromną nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania naszych kontrahentów oraz zdobyliśmy zaufanie osób, które do tej pory nie korzystały z naszej szerokiej oferty materiału nasadzeniowego.

Osoby, które nie zdołały nas odwiedzić w tym roku już teraz zapraszamy na nasze stanowisko w 2019 roku!

 

Targi IPM ESSEN 2018 cz. II

Zdjecie: 

Tradycyjnie już jak co roku gościliśmy na targach w Niemczech IPM Essen.

Pragniemy Państwu zaprezentować trendy florystyczne, które odnaleźć można zarówno w kompozycjach bukietowych jak i doniczkowych.

Już drugi rok z rzędu w kompozycjach królują popularne "chwasty" -Tasznik pospolity oraz Tobołki polne. Bardzo popurana również staje się Craspedia globosa. W prezentowanych bukietach doszukać się również można było: 

-Hypericum - zwłaszcza odmiany różowe/łososiowe; w naszej ofercie od tego roku można także odnaleźć zupełna nowość - Hypericum w kolorze żółtym;

-Panicum - bardzo już popularna trawa użytkowana w wielu kompozycjach ze względu na swoją uniwersalność;

-Asparagusy takie jak plumosus, sprengerii, falcatus; które z powodzeniem stanowią nie tylko zielony dodatek w bukietach, ale również stają się coraz bardziej popularne w samodzielnych kompozycjach doniczkowych.

Wszystkie wspomniane produkty są dostępne w naszje ofercie w postaci sadzonek lub nasion.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Targi IPM Essen 2018 cz. I

Zdjecie: 

Tradycyjnie już jak co roku gościliśmy na targach w Niemczech IPM Essen.

Pragniemy Państwu zaprezentować trendy florystyczne, które odnaleźć można zarówno w kompozycjach bukietowych jak i doniczkowych.

Już drugi rok z rzędu w kompozycjach królują popularne "chwasty" -Tasznik pospolity oraz Tobołki polne. Bardzo popurana również staje się Craspedia globosa. W prezentowanych bukietach doszukać się również można było: 

-Hypericum - zwłaszcza odmiany różowe/łososiowe; w naszej ofercie od tego roku można także odnaleźć zupełna nowość - Hypericum w kolorze żółtym;

-Panicum - bardzo już popularna trawa użytkowana w wielu kompozycjach ze względu na swoją uniwersalność;

-Asparagusy takie jak plumosus, sprengerii, falcatus; które z powodzeniem stanowią nie tylko zielony dodatek w bukietach, ale również stają się coraz bardziej popularne w samodzielnych kompozycjach doniczkowych.

Wszystkie wspomniane produkty są dostępne w naszje ofercie w postaci sadzonek lub nasion.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Strony