Aktualnie polecane

Barwienie mchów - farbami FTG

Zdjecie: 

Farby FTG okazały się rewalacyjnym medium dla wybarwiania mchów!


Zwiększają soczystość barw przy zachowaniu naturalnego wyglądu kolorów, choć można nadać mchom również zupełnie niestandardowe zabarwienie!

 

Farby FTG zarówno w czasie pracy – malowania, jak i później - w trakcie wysychania, nie uwalniają żadnych toksycznych substancji!

 

Zielone ściany lub inne aranżacje z wykorzystaniem mchów, stają się w Polsce coraz modniejsze. Mchy są nawet łączone z drewem w celach ozdobnych by nadać meblom nowy naturalistyczny charakter.

 

Obecnie duże zainteresowanie budzą również obrazy z mchów i innych dodatków zamknięte w ozdobnej ramie – naturalne dzieła sztuki.


Często, tak w domu, jak i w biurach design ten umożliwia aranżowanie roślin stabilizowanych, które nie wymagają wiele pielęgnacji, a zbliżają nas do natury.

 

Farby FTG poza możliwością otrzymania licznych odcieni zieleni, turkusów, czy innych kolorów, są nietoksyczne, dzięki czemu bezpieczne w stosowaniu i obcowaniu z roślinami przez nie barwionymi w przestrzeni domowej.

 

Najpierw farbę zanurzeniową łączy się z gliceryną -co znacznie ułatwia proces konserwacji i pigmentacji mchów, następnie poprzez dodawanie pasty o określonym kolorze manipuluje się barwami.

 

Zachęcamy wszystkich do stworzenia swojego własnego unikatowego dzieła z wykorzystaniem mchówe, czy innych roślin i naszych farb!

 

 

Relacja z Gardeni 2020

Zdjecie: 

Po raz kolejny dzielimy się z wami naszymi spostrzeżeniami z targów Gardenia, które miały miejsce od 13 do 15 lutego 2020 r. w Poznaniu.

Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że rozwój Gardenii podąża w dobrym kierunku, a czas i energia zainwestowane w to wydarzenie nie należą do straconych.

Coraz więcej zagranicznych wystawców oferuje swoje produkty i usługi na Gardenii. Bezpośredni kontakt z nimi stwarza możliwość zadania rozlicznych pytań
i nawiązania interesującej współpracy oraz rozpoznania trendów nadchodzących ze strony zachodniej granicy.

Zwiększa się również liczba przedsiębiorców ze wschodu, którzy przybywają w celu nawiązania kontaktów z polskimi przedsiębiorcami.

Zagospodarowanie ternu targów dzięki pięknej aranżacji wystawców oraz trudom organizatorów potrafi przenieść zwiedzających do ‘cudownej krainy roślin’, w której poza nowymi odmianami, można także odkryć ciekawostki dotyczące technologii upraw, w tym popularnej ochrony biologicznej roślin. Liczne wykłady
i pokazy; te naukowe, jak i dotyczące zmian w prawie oraz te z pogranicza branży ogrodniczej, np. z zakresu hortiterapii urozmaicają czas zwiedzającym i wyposażają ich w profesjonalną wiedzę.

W odniesieniu do naszej działalności zetknęliśmy się z wyjątkowym zainteresowaniem na bambusy.  

Wprawdzie bambusy już wcześniej interesowały Polaków, jednak w obawie przed mroźnymi zimami oraz inwazyjnością tych roślin, nie udało się przebić temu gatunkowi z rodziny wiechlinowatych na naszym rynku.

Wszystko jednak się zmienia. Zimy są coraz bardziej łagodne, zaś produkowane odmiany coraz bardziej odporne, a problem inwazyjności ograniczony został na polu genetycznym danych odmian.

Zaprezentowana przez nas odmiana bambusa: Fargesia murielae Jumbo - Bambus Jumbo- jasnozielona, mrozoodporna, osiągająca około 3 m. wysokości- wywołała lawinę pytań dotyczących tej grupy roślin.Jednak dorosły okaz ucieszył tylko zwiedzających. Profesjonaliści zainteresowani byli małymi sadzonkami.            Zaproponowaliśmy rozwiązanie: odmiany Simba, Simba “Splendid”, Rufa, Tiny, Nitida, Bambi -dostarczane w doniczkach P11

Polacy mają wciąż większy ‘apetyt na egzotyki’. Jednak producentom nie po drodze wydawać krocie na ogrzewanie.  Bardzo często pytano nas o eukaliptusy, których popularność w Polsce, jako dodatków do bukietów rośnie, choć niestety głównie sprowadzane są już w formie ciętej.

Mogliśmy otwarcie porozmawiać na ten temat z ogrodnikami, dzięki wiedzy i znajomościom zdobytym na różnych targach zagranicznych. Dobrze znamy problemy polskich plantatorów dotyczące uprawy eukaliptusa. Młoda drobna sadzonka często przemarza i ulega łatwo przesuszeniu, zwykle powodując liczne straty. Udało nam się rozwiązać ten problem nawiązując współpracę z producentami, którzy dostarczają do północno-zachodniej Europy 6-miesięczne sadzonki w paletach 40-otworowych. Rośliny wysokiej jakości o odpowiedniej wielkości wysadzone do gruntu w kwietniu, dają możliwość rozpoczęcia zbiorów już we wrześniu,
co znacznie przyśpiesza produkcję.

Ku naszej uciesze z ogromnym zainteresowaniem spotkały się prezentowane przez nas farby i kondycjonery marki Flower Care (FTG). Z ich powodu stanowisko nasze oblężone było zarówno przez ogrodników, florystów jak i amatorów trudniących się artystycznymi pracami.

Producent marki FTG, który wytrwale towarzyszył nam w czasie targów udzielił aż dwóch wywiadów i choć nie zna polskiego dzielnie z naszą pomocą odpowiadał na liczne pytania.

Farby te reklamują się same przez się wystarczy spojrzeć na zamieszczone poniżej zdjęcie. Ich dodatkowym atutem jest brak toksyczności, stworzone zostały na bazie składników naturalnych a rozcieńczalnik stanowi woda. Roślinom można nadać kolor jasny, pastelowy bądź bardziej wyrazisty, można także stworzyć połysk metaliczny, bądź sam połysk, który dodatkowo można łączyć z brokatem.

Farbować można nawet rośliny rosnące, gdyż farby w ogóle nie zakłócają procesów fizjologicznych, a w odniesieniu do roślin ciętych nawet chronią je, choćby przed utratą turgoru.

Producenci kwiatów ciętych zamawiali na targach kondycjoner do róż i alstroemerii twierdząc, że działają bardzo dobrze, a są konkurencyjne cenowo.

Ważną częścią naszej ekspozycji była Alstroemeria, zarówno na kwiat cięty, jak i doniczkowa.
Z alstroemerii ciętej prezentowaliśmy nowe odmiany, alstroemeria doniczkowa budziła bardzo duże zainteresowanie zwiedzających, którzy narzekali na brak możliwości zakupienia tego towaru.

Ta wystawa z pewnością przyczyni się do upowszechnienia nowej generacji farb do kwiatów, profesjonalnych kondycjonerów, a także sprzedaży sadzonek, między innymi Fargesia, Eucalyptus, Alstroemerii ogrodowej i innych.

 

Targi IPM 2020. Trendy, propozycje i oczekiwania.

Zdjecie: 

Tegoroczne Targi IPM, potwierdziły wyraźnie rosnący trend ekologiczny, nawet w dziale doniczek - jako hit powracają doniczki ceramiczne.

Wśród roślin punkt ciężkości wciąż przesuwa się w stronę zielonych roślin doniczkowych w tym asparagusy, filodendrony, monstery, paprocie a nawet Chlorophytum. Zielone rośliny w naszych wnętrzach mają podnieść jakość powietrza, a tym samym przyczyniać się ze będziemy zdrowsi.

Wśród popularnych i obecnie lansowanych roślin znaleźliśmy pięknego papirusa; roślinę wodną, która eksponowana
w przezroczystym pojemniku wypełnionym wodą nie tylko nawilża powietrze, ale jest niezwykle dekoracyjna.

Statystyki niemieckie podają ze kwiaciarski rynek się rozwija, ponieważ zakupy ogółem wzrosły w roku 2019 o ponad 2% a kwiatów ciętych nawet o ponad 3%.

Podczas rozmów z naszymi partnerami handlowymi często przewijał się temat optymalizacji kosztów oraz padło kilka propozycji produkcji w Polsce roślin na licencji hodowców. To dobra wiadomość, ponieważ pierwszy raz odczułam ze polscy ogrodnicy są darzeni zaufaniem i wiarą w ich profesjonalizm.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, w załączeniu kilka ilustracji.

 

Jesteśmy na Gardenii dla naszych klientów mamy zaproszenia!

 

Zmiany w Prawie - ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 65

Zdjecie: 

Zmiany w prawie!

Jesteś producentem roślin, ich dystrybutorem...?

Sprawdź w jakim stopniu nadchodzące zmiany dotyczą Ciebie i dowiedz się co zrobić by dopełnić wszystkich obowiązków!

"Od połowy grudnia 2019 r. w krajach Unii Europejskiej będzie obowiązywało nowe prawo w zakresie zdrowia roślin. Zmiana wpłynie
na produkcję roślinną i obrót roślinami, produktami roślinnymi i przedmiotami, w tym także na nasiennictwo i obrót materiałem siewnym.

Podstawy prawne w tym zakresie zawarte zostały
w rozporządzeniu PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO i RADY (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin oraz w rozporządzeniu PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2017/625 z dnia 15 marca 2017 r.
w sprawie kontroli urzędowych i innych czynności urzędowych przeprowadzanych w celu zapewnienia stosowania prawa żywnościowego
i paszowego oraz zasad dotyczących zdrowia i dobrostanu zwierząt, zdrowia roślin i środków ochrony roślin.

Obecnie zarówno na poziomie UE jak również w kraju, prowadzone są prace nad przepisami wykonawczymi i delegowanymi do w/w rozporządzeń."

Informuje PIORiN.

Szczegółowe przepisy regulujące poszczególne obszary
jak np. rejestracja podmiotów profesjonalnych, wydawanie paszportów roślin, przepisy importowe, itp. dostępne są
w odpowiednich działach, które można znaleźć na stornie PIORiN:
http://piorin.gov.pl/zdrowie-roslin/nowe-prawo-ue/

 

NOWOŚĆ FARBY DO KWIATÓW I ROŚLIN OZDOBNYCH Z LIŚCI!

Zdjecie: 

FARBOWANIE PRZEZ ZANURZENIE JEST IDEALNYM ROZWIĄZANIEM DLA KAŻDEGO RODZAJU KWIATÓW!


Metoda ta rewelacyjnie sprawdza się także w przypadku kwiatów z małymi, niezbyt gęstymi pąkami

- takich jak Gypsophilla, Statice i wielu innych. Gdyż farbowanie tego typu kwiatów poprzez rozpylanie farby pistoletem (spray)

zajmuje więcej czasu i pochłania więcej farby.

Farbowanie przez zanurzanie można z powodzeniem stosować w przypadku róż, goździków, chryzantem, eustomy, driakwi i wielu innych!

 

Farba Flower Care w żaden sposób nie hamuje rozwijania się pąków kwiatowych oraz nie skraca żywotności kwiatów w wazonie!

Stanowi ona łatwe rozwiązanie zapewniające Twoim kwiatom dowolny pożądany kolor (szerokie spektrum kolorów): od czerwonego przez żółty, aż po niebieski

i fioletowy. Możesz nawet określić stopień pokrycia: od jasnego do pastelowego. Możesz tworzyć także własne odcienie poprzez mieszanie danych barw!

 

FARBY W SPRAYU

Farba w sprayu to łatwe rozwiązanie dla kwiatów o dużej gęstości płatków

choć dobrze pokrywa i te o małej gęstości.

Zwarte pąki pozwalają na łatwą aplikację farby w sprayu oraz niewielkie straty farby.

Spray można zastosować na wszystkich kwiatach i roślinach – w tym ozdobnych z liści!

Farba nie uszkadza roślin oraz nie wpływa na ich żywotność w wazonie!

Wymaga zastosowania pistoletów, w celu nadania metalicznego blasku pistolet powinien być

wyposażony w specjalny mikser.

 

 

 

NOWOŚĆ - KONDYCJONERY DLA KWIATÓW CIĘTYCH

ALSTROEMERIA KONDYCJONER

Hydrate Liquid - Do stosowania na kwiaty (promotor wzrostu roślin).

Hydrate Liquid firmy FTG, która oferuje również kondycjonery do goździków, róż i lili.

FTG kondycjonery zostały stworzone, by zapewnić Twoim kwiatom wszystkie niezbędne składniki w celu utrzymania ich optymalnej kondycji!

Kondycjoner jest przeznaczony do użycia bezpośrednio po ścięciu lub do ponownego uzyskania turgoru kwiatów po suchym transporcie.

Produkt rozwiązuje problemy żółknięcia liści oraz nadmiernej produkcji etylenu. To jest „czysty” produkt, który nie zawiera siarczanu glinu; Nie uszkadza liści!

Kondycjoner poprawia trwałość i wartość ozdobną. Jest to najbardziej ekonomiczny kondycjoner do alstromerii w Europie.

STOSOWANIE: 2ml na 1 litr wody

SKŁAD: Elementy klasyfikacji GHS (3S,3aS,4S,4aS,6S,8aR,8bR,11S)- 6,11-dihydroxy-3-methyl-12-methylene- 2-oxo-4a,6-ethano-3,8b-prop-1- enoperhydroindeno[1,2-b]furan-4- carboxylic acid

OSTRZEŻENIE: * Trzymaj z dala od dzieci. * Nie pij płynu. Unikaj kontaktu z oczami i skórą.

 * W przypadku kontakt z oczami, natychmiast spłukać dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza INFORMACJE OGÓLNE: Podczas obchodzenia się z produktem należy przestrzegać zwykłych środków ostrożności dla chemikaliów.

PRZECHOWYWANIE: Zmniejszyć uwalnianie substancji podczas rozpakowywania. Puste opakowanie, które może nadal zawierać pozostałości, musi być oczyszczone przed wyrzuceniem lub ponownym użyciem. Trzymać z dala od środków spożywczych i pokarmów zwierzęcych. Odpowiedni materiał do przechowywania: PE, PP lub oryginalne opakowanie. Temperatura przechowywania: Zalecana temperatura przechowywania 20 ± 15 ° C. Szczególne zastosowanie (a): Materiał na kwiaty.

POJEMNOŚĆ: 1 / 5 / 10 / 25 - litrów.

CENA:

25 litrów - 135,00 euro/netto
10 litrów - 54,00 euro/netto
5 litrów - 27,00 euro/netto
1 litr - 8,10 euro /netto
 
Ceny będą przeliczane na złotówki po kursie sprzedaży dewiz Santander Bank Polska z dnia wystawienia faktury. Cena netto LocoJelimex (Poznao).
Istnieje możliwośd wystawienia faktury i płatności w EURO.
Na życzenie, koszt i odpowiedzialnośd klienta istnieje możliwośd wysyłki towaru kurierem.

URL: www.ftg.nl  mail: sales@ftg.nl

DYSTRYBUCJA: JELIMEX

URL: www.jelimex.com.pl Tel.: 606-210-913 

Gardenia 2019

W dniach 21-23 luty 2019 odbyła się kolejna edycja jednych z największych targów ogrodniczych w Polsce – Gardenia 2019.

Jelimex wziął udział w tym wydarzeniu, które dało nam możliwość spotkania się z klientami a także producentami, przybywającymi coraz częściej z różnych stron świata na Gardenię

Ma to dla nas znaczenie, ponieważ istotą naszej działalności jest współpraca między  najrzetelniej działającymi firmami pochodzącymi głównie z terenu Unii Europejskiej a polskimi ogrodnikami. Miłym spostrzeżeniem jest, że coraz więcej polskich firm też myśli o współpracy, wzajemnej wymianie wiedzy i uzupełnianiu świadczonych przez siebie usług.

Odwiedziło nasze stoisko wiele osób, które zajmują się modnymi obecnie kompozycjami w szkle. Ze względu na możliwość użycia do tych kompozycji sadzonek  roślin zielonych eksponowanych na stoisku . O tym głównie rozmawialiśmy z naszymi klientami.

Reprezentowaliśmy dwie holenderskie firmy, których jesteśmy przedstawicielami na terenie Polski -KOLSTER BV (producenta materiału roślinnego stanowiącego dodatki do kompozycji florystycznych, jak i materiału roślinnego do zagospodarowania ogrodów czy innej przestrzeni zielonej) oraz firmę KONST BV (niepodważalnego lidera w produkcji Alstroemerii na kwiat cięty i doniczkowej oraz Zantedeschki).

Przekonaliśmy się, że wyjście bezpośrednio naprzeciw klientom jest niezbędnym procesem w tworzeniu solidnej marki. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania dotyczące hodowli roślin, których instrukcji uprawowych nie sposób znaleźć w Internecie. Odnotowaliśmy powrót dużego zainteresowania uprawą Alstroemerii w Polsce, w tym doniczkową serią Inca przeznaczoną do patio, którą coraz chętniej kupują klienci w centrach ogrodniczych.

Zaprezentowaliśmy szeroki asortyment sadzonek roślin egzotycznych oraz paproci i to właśnie one cieszyły się największą popularnością wśród młodych ogrodników, którzy rozpoczynają swoje firmy od  tworzenia zielonych ścian i ogrodów we szkle.

Niezwykle miło było nam spotkać się z  klientami, którzy darzą nas  zaufaniem od wielu lat.

Gardenia rozplanowana została na przestrzeni kilku hal, co zapewniło możliwość zaprezentowania się wielu firmom a zwiedzającym komfort wizytowania przestrzeni wystawowej.

Poza  ekspozycjami targowymi można było  wziąć udział w licznych wydarzeniach edukacyjnych i rozrywkowych.

 

Relacja z IPM 2019

Zdjecie: 

Jak co roku wybraliśmy się na międzynarodowe targi IPM zapoznać się z nowościami oferowanymi przez producentów.

Spostrzegliśmy, że w porównaniu do ubiegłych lat, nastąpił wzrost zainteresowania materiałem nasadzeniowy Helleborusa, Paeonii, Delphinium, Lavendulii.
Te rośliny zyskują coraz większą popularność!

Na uwagę wśród nowości zasługuje Gypsophilla Cosmic- o dużych (8-11mm), pełnych, perfekcyjnie okrągłych i śnieżnobiałych kwiatach. Pochodzi z hodowli Danziger, a oferowana jest przez firmę Kolster.

Z oferty Kolstera warto zwrócić uwagę w tegorocznym katalogu na:
Hypericum Magical Impression -utrzymuje jagody od 6 do 8 tygodni. Tak długi okres cięcia materiału hodowlanego znacznie przedłuża czas zbioru. Przycięcie połowy plantacji w maju pozwala na utrzymanie zbiorów aż do września.          
Podobnie można postąpić z odm. Innocence z tym, że ta odmiana ma okres zbioru krótszy od 3 do 4 tyg.

Równie duże zainteresowanie hodowców wzbudzała śnieguliczka- Symphoricarpos Magical Purple.
Piękne gałęzie zdobione malinowo-purpurowymi jagodami można ciąć aż do Świat Bożego Narodzenia!

 

Targi IPM 2019

Zdjecie: 

Kwiaty cięte z nasion.
Nasza kooperacja z wiodąca na świecie firmą zajmującą się genetyką ukierunkowaną szczególnie na kwiaty cięte produkowane z nasion, umożliwiła nam zapoznanie się z ich najnowszą ofertą. Popularne Antirrhinum majus F1 na całym świecie to kwiat cięty produkowany z nasion. Jego uprawa wymaga niskich temperatur a produkcja może odbywać się przez cały rok lub jako międzyplon. Serię Animation I-II dostępną w wariantach 9 kolorów, cechuje wyrównane kwitnienie, osiąga wys. od 80 do 100 cm. Wieloletnie doświadczenie producenta doprowadziło do tego, że Brassica oleracea F1 osiąga obecnie wys. 80 cm, w ofercie dostępne są grupy o zróżnicowanym kształcie i kolorze liści.

W kolejnych news letterach zostaną przedstawione następne kwiaty cięte produkowane z nasion: Celosia, Dianthus barbatus, Fresia, Lisuanthus, Mathiola incana, Trachelium oraz oferta rabatowego słonecznika i szałwii o wys. 20-25 cm, czy lawendy o wys. 30 cm, kwitnącej po 20 tyg. od wysiewu.

Te propozycje z pewnością zainteresują wszystkich którzy mają doświadczenie i warunki, aby spróbować swoich sił z myślą o kosztach nasadzenia.   

Könst firma, z którą koooperacja sprawdza się od lat, dostarczająca najwyższej jakości sadzonki alstroemerii  zarówno na kwiat cięty, jak i doniczkowy, ma również w ofercie Calle własnej hodowli, której jakość gwarantuje swoją marką. Jesteśmy przekonani, że reprodukcja materiału w Holandii daje gwarancje jakości a oferta jest w stanie zadowolić każdego profesjonalnego producenta. Przedstawiciel firmy Könst potwierdził nasze ubiegłoroczne spostrzeżenia na Gardenii, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się alstroemeria doniczkowa Inca. Prace hodowlane stworzyły jej ofertę w pełnej gamie barw. 

 

Strony