Barwienie mchów - farbami FTG

Zdjecie: 

Farby FTG okazały się rewalacyjnym medium dla wybarwiania mchów!


Zwiększają soczystość barw przy zachowaniu naturalnego wyglądu kolorów, choć można nadać mchom również zupełnie niestandardowe zabarwienie!

 

Farby FTG zarówno w czasie pracy – malowania, jak i później - w trakcie wysychania, nie uwalniają żadnych toksycznych substancji!

 

Zielone ściany lub inne aranżacje z wykorzystaniem mchów, stają się w Polsce coraz modniejsze. Mchy są nawet łączone z drewem w celach ozdobnych by nadać meblom nowy naturalistyczny charakter.

 

Obecnie duże zainteresowanie budzą również obrazy z mchów i innych dodatków zamknięte w ozdobnej ramie – naturalne dzieła sztuki.


Często, tak w domu, jak i w biurach design ten umożliwia aranżowanie roślin stabilizowanych, które nie wymagają wiele pielęgnacji, a zbliżają nas do natury.

 

Farby FTG poza możliwością otrzymania licznych odcieni zieleni, turkusów, czy innych kolorów, są nietoksyczne, dzięki czemu bezpieczne w stosowaniu i obcowaniu z roślinami przez nie barwionymi w przestrzeni domowej.

 

Najpierw farbę zanurzeniową łączy się z gliceryną -co znacznie ułatwia proces konserwacji i pigmentacji mchów, następnie poprzez dodawanie pasty o określonym kolorze manipuluje się barwami.

 

Zachęcamy wszystkich do stworzenia swojego własnego unikatowego dzieła z wykorzystaniem mchówe, czy innych roślin i naszych farb!