Gardenia 2019

W dniach 21-23 luty 2019 odbyła się kolejna edycja jednych z największych targów ogrodniczych w Polsce – Gardenia 2019.

Jelimex wziął udział w tym wydarzeniu, które dało nam możliwość spotkania się z klientami a także producentami, przybywającymi coraz częściej z różnych stron świata na Gardenię

Ma to dla nas znaczenie, ponieważ istotą naszej działalności jest współpraca między  najrzetelniej działającymi firmami pochodzącymi głównie z terenu Unii Europejskiej a polskimi ogrodnikami. Miłym spostrzeżeniem jest, że coraz więcej polskich firm też myśli o współpracy, wzajemnej wymianie wiedzy i uzupełnianiu świadczonych przez siebie usług.

Odwiedziło nasze stoisko wiele osób, które zajmują się modnymi obecnie kompozycjami w szkle. Ze względu na możliwość użycia do tych kompozycji sadzonek  roślin zielonych eksponowanych na stoisku . O tym głównie rozmawialiśmy z naszymi klientami.

Reprezentowaliśmy dwie holenderskie firmy, których jesteśmy przedstawicielami na terenie Polski -KOLSTER BV (producenta materiału roślinnego stanowiącego dodatki do kompozycji florystycznych, jak i materiału roślinnego do zagospodarowania ogrodów czy innej przestrzeni zielonej) oraz firmę KONST BV (niepodważalnego lidera w produkcji Alstroemerii na kwiat cięty i doniczkowej oraz Zantedeschki).

Przekonaliśmy się, że wyjście bezpośrednio naprzeciw klientom jest niezbędnym procesem w tworzeniu solidnej marki. Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania dotyczące hodowli roślin, których instrukcji uprawowych nie sposób znaleźć w Internecie. Odnotowaliśmy powrót dużego zainteresowania uprawą Alstroemerii w Polsce, w tym doniczkową serią Inca przeznaczoną do patio, którą coraz chętniej kupują klienci w centrach ogrodniczych.

Zaprezentowaliśmy szeroki asortyment sadzonek roślin egzotycznych oraz paproci i to właśnie one cieszyły się największą popularnością wśród młodych ogrodników, którzy rozpoczynają swoje firmy od  tworzenia zielonych ścian i ogrodów we szkle.

Niezwykle miło było nam spotkać się z  klientami, którzy darzą nas  zaufaniem od wielu lat.

Gardenia rozplanowana została na przestrzeni kilku hal, co zapewniło możliwość zaprezentowania się wielu firmom a zwiedzającym komfort wizytowania przestrzeni wystawowej.

Poza  ekspozycjami targowymi można było  wziąć udział w licznych wydarzeniach edukacyjnych i rozrywkowych.